Maartinikaa – Blog Modowy Modne obuwie Trampki damskie na każdą okazję

Trampki damskie na każdą okazję

białe trampki

Trampki damskie oraz męskie to obuwie, które z pewnością znajdowało się w każdej garderobie choć raz. Ich ponadczasowy krój oraz wyjątkowa wygoda, jaką zapewniają sprawia, że mają szeroką rzesze fanów na całym świecie.

Historia trampek

Choć ciężko to sobie wyobrazić, historia trampków zaczyna się bardzo dawno temu – bo w okolicach 1830 roku. Wtedy to zostało wprowadzone pierwsze obuwie o gumowej podeszwie, które sprawdziło się świetnie jako buty do… gry w krykieta. Później, gdy wzrosła popularność tego typu aktywności, korzystano z nich również chętnie podczas jazdy na bicyklach.

Pierwsze trampki, których wygląd znany jest dziś, powstały na początku XX wieku jako wysokie za kostkę buty dla sportowców. Niestety, wówczas nie doceniono w pełni ich potencjału i nie były zbyt popularne wśród graczy.

Prawdziwy rozkwit w kwestii popularności przyniosło trampkom zastosowanie ich jako obuwia treningowego w wojsku. To wtedy buty te zaczęły się pojawiać na ulicach za sprawą żołnierzy, którzy pokochali komfort, jaki zapewniają trampki.

Modne damskie trampki – jakie wybrać?

Obecnie dostępna jest niezwykle szeroka gama trampek Deezee w wielu kolorach i krojach. Dzięki tej mnogości wyboru, każdy znajdzie coś dla siebie.

Na wiosenne dni szczególnie dobrze sprawdzą się damskie trampki w wesołych, jasnych kolorach. Fani wzorzystych butów powinni przyjrzeć się dokładniej trampkom w kwiatowe desenie, które świetnie pasują na początek wiosny, a także do wesołych letnich stylizacji.

Buty uniwersalne

Dzięki komfortowi, jaki zapewniają, a także szerokiemu wyborowi dostępnemu na rynku, trampki są obuwiem powszechnie noszonym nie tylko do sportowych stylizacji. Coraz częściej pojawiają się nawet w połączeniu z sukienkami czy eleganckimi spodniami lub żakietami i… świetnie się tam dopasowują!

Related Post